Poniedziałek, 17 Lutego 2020
Pokaz florystyki:

Pokaz polegał na prezentacji w zakresie sztuki komponowania z roślin (zasady tworzenia kompozycji, kompozycje i dekoracje z roślin, aktualne florystyczne trendy światowe, preparowanie i barwienie roślin), a także w zakresie rękodzieła w nowoczesnej aranżacji wnętrz (tkanina lniana we wnętrzu, polski wyrób – tkaniny nowej generacji, dodatki i materiały dekoracyjne, okolicznościowe wyroby rękodzielnicze).
W pokazie uczestniczyło przeszło 30 osób głównie Panie, które z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały wykładu Pani Marianny na temat kompozycji wiązanek na groby. Podczas spotkania panie miały tez mozliwość obejrzenia wyróbów z tkanin np serwet, itp
Prowadząca pokaz przywiozła wiele kompozycji przygotowane specjalnie na pokaz. Przedstawiła uczestnikom pokazu zasady tworzenia kompozycji, pokrótce zaznajomiła z gatunkami roślin które nadają się do suszenia i wykorzystania w tworzeniu suchych bukietów i ozdobnych kompozycji. Pani Marianna przybliżyła także zasady preparowania i farbowania roślin. Pani Gałuszewska wprowadziła uczestniczki w fasycnujący świat mereżki, które były bardzo zadowolone z udziału w zajęciach co obrazują poniższe zdjęcia. W przyszłości Gmina chciałaby zorganizowac kurs florystyki i rekodzieła poniewa panie wyraziły ogromną chęć uczestniczenia w tego typu projekcie.

ilustracja

Pani Dorota Głowacka i Pani Marianna Gałuszewska - osoby prowadzące pokaz

ilustracja

wyroby rękodzielnicze pracowni

ilustracja

ilustracja

Uczestniczki spotkania

ilustracja

kompozycja kwiatowa

ilustracja

ilustracja

Pani Marianna pokazuje swoją kompozycję z wikliny

ilustracja

panie z zaciekawieniem oglądały prace

ilustracja

kompozycja na nagrobki

ilustracja

ilustracja

ilustracja

||||||
Polityka prywatności | Zastrzeżenia prawne
Projekt i wykonanie Excelo. Powered by trueCMS