Środa, 26 Lutego 2020
XX-lecie Samorządu:

     4 września 2010 roku odbyła się uroczystość otwarcia nowo wybudowanej sali gimnastycznej w Opokach oraz obchody XX lecie Samorządu Terytorialnego Gminy Aleksandrów Kujawski.

     W atmosferze ciepła, radości i wzruszenia nastąpiło otwarcie sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Opokach. Uroczystości tej towarzyszyły również obchody XX - lecia powstania samorządu terytorialnego.

     Na wstępie, w krótkiej przemowie Pani Lena Gralak Dyrektor PSP w Opokach zwróciła uwagę  na historię budowy sali. Ponadto z całego serca podziękowała władzom Gminy Aleksandrów Kujawski obecnej i poprzedniej kadencji za współpracę, wsparcie i życzliwość oraz starania i trud włożony w rozbudowę szkoły. Po podziękowaniach nastąpił moment kulminacyjny uroczystości - przecięcie wstęgi i pośbwięcenie obiektu. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Andrzej Olszewski Wójt Gminy Aleksandrów Kujawski, Waldemar Bartczak Przewodniczący Rady Gminy Aleksandrów Kujawski, Lena Gralak Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Opokach, oraz radni: Michał Guślakow i Eugeniusz Błaszczyk. Poświęcenia oddawanego obiektu dokonał ksiądz Kazimierz Pilarski – Proboszcz Parafii pw. Świętego Wacława w Grabiu. Na uroczystość przybylii Pani Domicela Kopaczewska Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej oraz Pan Sławomir Kopyść Przewodniczący Komisji Budżetowej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego i zaproszeni goście – samorządowcy z 20 lat istnienia samorządu gminnego, na miejscu znajdował się również poczet sztandarowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Opoczkach.

     Wykonawcą budowy sali  było Gminne Przedsiębiorstwo Usługowe Algawa Sp. z o.o. z Aleksandrowa Kujawskiego, któremu prezesuje Paweł Okuniewski. Koszt budowy to ponad 1 mln zł. Obiekt posiada wymiary 12 m x 24 m. Ma nowoczesne zaplecze sportowe: szatnie, sanitariaty, prysznice. Przy sali znalazło się miejsce na bibliotekę szkolną, aneks dydaktyczny, salę zabaw dla najmłodszych.

     Wójt Gminy Andrzej Olszewski przypomniał historię budowy sali. Podziękował wszystkim za pomoc w realizacji tak potrzebnej inwestycji w imieniu całej społeczności gminnej. W wystąpieniach wójt, a także przewodniczący rady gminy Waldemar Bartczak przypomnięli dokonania poprzedników, przywołano nazwiska tych, którzy odeszli na zawsze. Uczczono chwilą ciszy ich pamięć. Wszyscy przybyli samorządowcy z kadencji 1990-1994, 1994-1998, 1998-2002, 2002-2006, 2006-2010 otrzymali z rąk Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy pamiątkowe podziękowania oraz znaczki z herbem gminy.

     Oprawę artystyczną uświetnił występ chóru szkolnego ze Stawek "Cantare Per Sempre" pod dyrekcją pani Doroty Marczewskiej, oraz indywidualne występy Paulinki Paczkowskiej uczennicy Szkoły Podstawowej w Opokach oraz Edyty Żołny absolwentki tejże szkoły.

     Na pewno warto wspomnieć, iż Rada Rodziców przy wsparciu Koła Gospodyń Wiejskich w Opokach przygotowała poczęstunek dla przybyłych gości i pomogła w dekoracji Sali oraz łącznika. Po uroczystościach bawiono się na ostatnim w tym sezonie pikniku rodzinnym, jakie Urząd Gminy organizował od maja br. w poszczególnych miejscowościach. Na pikniku rozdawana była grochówka oraz zorganizowano jak zwykle wiele atrakcji i konkursów dla dzieci i dorosłych.

ilustracja

Samorządowcy Gminy Aleksandrów Kujawski

ilustracja

Poczet sztandarowy jednostki OSP Opoczki

ilustracja

Wystąpienie Pani Leny Gralak Dyrektorki Publicznej Szkoły Podstawowej w Opokach

ilustracja

Władze Samorządowe i zaproszeni goście

ilustracja

Podziękowania na ręce Pana Andrzeja Olszewskiego Wójta Gminy składa
Pani Lena Gralak Dyrektor PSP w Opokach

ilustracja

Przybyli Samorządowcy i zaproszeni goście

ilustracja

Wójt Gminy w prezencie przekazał worek piłek do gry w koszykówkę i siatkówkę

ilustracja

Uroczyste przecięcie wstęgi

ilustracja

Poświęcenie obiektu dokonał ksiądz Kazimierz Pilarski – Proboszcz Parafii
pw. Świętego Wacława w Grabiu

ilustracja

Wystąpienie Pana Andrzeja Olszewskiego Wójta Gminy Aleksandrów Kujawski

ilustracja

Wystąpienie Pana Waldemara Bartczaka Przewodniczącego Rady Gminy

ilustracja

Wystąpienie Pani Domiceli Kopaczewskiej Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

ilustracja

Przybyli samorządowcy

ilustracja

Wystąpienie Pana Sławomira Kopyść Przewodniczącego Komisji Budżetowej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego

ilustracja

Występ artystyczny Paulinki Paczkowskiej uczennicy Szkoły Podstawowej w Opokach

ilustracja

Występ artystyczny Edyty Żołny absolwentki szkoły w Opokach

ilustracja

Występ chóru szkolnego "Cantare Per Sempre" ze Stawek pod dyrekcją pani Doroty Marczewskiej

ilustracja

Wójt Gminy wręcza pamiatkowe dyplomy i pinsy z herbem gminy - na zdjęciu Zygmunt Dobrzyniak

ilustracja

Jeden z najstarszych samorządowców - Władysław Oczachowski

ilustracja

Pamiatkowy dyplom i pins dla Pani poseł Domiceli Kopaczewskiej

ilustracja

Konkursy i zabaway podczas pikniku

ilustracja

Konkursy i zabaway podczas pikniku

||||||
Polityka prywatności | Zastrzeżenia prawne
Projekt i wykonanie Excelo. Powered by trueCMS