Poniedziałek, 17 Lutego 2020
V Powiatowy Konkurs Teatralny Bajek i Legend:

V Powiatowy  Konkurs Teatralny "BAJEK i LEGEND"

oraz

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "BAJEK i LEGEND"

Dnia 15 marca 2010 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Wincentego Piotrowskiego w Wołuszewie odbył się V Powiatowy  Konkurs Teatralny Bajek i Legend.
Na szkolnej scenie zaprezentowało się ok. 120 ,,młodych artystów’’ w wieku 5- 12 lat ze szkół podstawowych z Aleksandrowa Kuj., Ciechocinka, Ostrowąsa  i Wołuszewa.
Opiekunowie mogli podzielić się swoimi doświadczeniami z edukacji teatralnej i  skorzystać z cennych wskazówek pani Teresy Stępień - Nowickiej aktorki Teatru W. Horzycy  w   Toruniu, która przewodniczyła Jury. W ocenie gry aktorskiej bezinteresownie pomogły p. Mariola Różańska – kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechocinku i p. Teresa Jankowicz - emerytowany nauczyciel PSP w Wołuszewie.

Natomiast dnia 23 kwietnia 2010 roku bezinteresowna komisja w  składzie: p. Paweł Nowak malarz, grafik i rysownik z Aleksandrowa Kuj., p. Jan Durkiewicz artysta malarz i rzeźbiarza z Wołuszewa, p. Mariola Różańska kierownik Miejskiej Biblioteki w Ciechocinku dokonała przeglądu prac plastycznych III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ,,BAJEK i LEGEND’’.
Na konkurs do Publicznej Szkoły Podstawowej w Wołuszewie wpłynęło 200 prac ze szkół z Aleksandrowa Kuj., Bądkowa, Ciechocinka, Ostrowąsa, Siniarzewa, Torunia, Wysocina, Wołuszewa.
Autorzy rysunków byli w przedziale wiekowym od 6 do 12 lat. Nadesłane prace wykonano różnorodnymi technikami: pastelami, farbami, pisakami, kredkami ołówkowymi, kolaże, grafiki.
Wręczenie  dyplomów, nagród i upominków laureatom odbyło się 08 czerwca 2010 roku, w GALERII ,,POD DACHEM NIEBA’’ w Sanatorium Jubilat w Ciechocinku. Pokonkursowa wystawa prac zakończy się 10 lipca 2010 roku.

ilustracja

Wystawa prac w Galerii "Pod Dachem Nieba" w Ciechocinku

ilustracja

ilustracja

ilustracja

wręczanie nagród

ilustracja

uczestnicy

ilustracja

intensywne prace Jury

ilustracja

ilustracja

ilustracja

||||||
Polityka prywatności | Zastrzeżenia prawne
Projekt i wykonanie Excelo. Powered by trueCMS