Poniedziałek, 10 Sierpnia 2020
Piknik z okazji Dnia Dziecka w m. Łazieniec:


Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Łazieńcu 

 Tradycyjnie już od ośmiu lat w okolicach 1 – go czerwca mieszkańcy Łazieńca organizują festyn rodzinny, który skierowany jest przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Tegoroczna impreza po raz pierwszy przeprowadzona została na sołeckim placu zabaw z wykorzystaniem funkcjonującego od pewnego czasu miejsca spotkań i rekreacji. Aby zapewnić właściwą ilość miejsc siedzących, dostawiono do stałych ławek i stołów przenośne komplety tegoż wyposażenia wraz z nieodzownymi w takiej sytuacji parasolami plenerowymi. Zbudowany z drewnianych paneli podest był miejscem na którym można było przeprowadzić wiele zabaw i konkurencji dla dzieci, chociażby takich jak bieg w workach, chodzenie na szczudłach, kręcenie hula hop itp. Poza sceną rozegrano konkurs strzelania z pin bal oraz przeciąganie liny a raczej węża strażackiego oraz skakanie na trampolinie. Większość zabaw i konkurencji była współzawodnictwem nagradzanym przez organizatorów drobnymi nagrodami i upominkam.i Dla zintegrowania uczestników festynu, podobne konkurencje zorganizowano także dla dorosłych, którzy ochoczo brali czynny udział w zabawie. Jak zwykle bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się jazdy na konikach oraz nieodzowna i zawsze gotowa do współpracy Państwowa Straż Pożarna, która zaprezentowała swój najnowszy sprzęt w postaci 25-cio metrowego podnośnika hydraulicznego oraz samochodu operacyjnego marki Nissan z wyposażeniem do ratownictwa drogowego.
W trakcie trwania imprezy dokonano oficjalnego otwarcia placu zabaw i terenu rekreacyjnego w Łazieńcu, co wspólnie uczynili Wójt Gminy Andrzej Olszewski wraz z miejscowym radnym Grzegorzem Jankowskim i sołtysem Karolem Dobrzeleckim
Tradycją stało się, że organizowane festyny muszą mieć tak niezbędne elementy jak grochówka z kuchni polowej, gofry, kiełbaski z rożna, napoje, lody. Wszystkie te kulinarne specjały jak i wszelakie inne atrakcje były do dyspozycji uczestników zabawy nieodpłatnie.
Aby umilić czas, uczestnikom imprezy przygrywał i śpiewał miejscowy instrumentalista. A że zabawa była przednia może świadczyć fakt, że po godzinie 21.00 gdy skończył się czas zabawy dla najmłodszych, dorośli przy tejże muzyce bawili się jeszcze do godziny 24.00 wykorzystując do tego celu oczywiście drewnianą scenę.
Aby zorganizować powyższą imprezę pozyskano kilku sponsorów, którzy wsparli  działania głównie środkami w naturze. Jedyną finansową formę pomocy uzyskano z miejscowego Urzędu Gminy.

ilustracja

Na piknik przybyło wiele rodzin

ilustracja

konkursy dla dorosłych cieszyły się dużym powodzeniem

ilustracja

kucyki dla dzieci także były wspaniałą atrakcją

ilustracja

dla dzieci było wiele zorganizowanych zabaw i konkurencji

ilustracja

a wieczorem dorośi miło spedzali czas przy muzyce

||||||
Polityka prywatności | Zastrzeżenia prawne
Projekt i wykonanie Excelo. Powered by trueCMS