Poniedziałek, 13 Lipca 2020
Najstarszy mieszkaniec gminy:

Najstarszy mieszkaniec Gminy Aleksandrów Kujawski

          Pan Lucjan Różecki 16 października 2009 roku ukończył 100 lat. Dostojny Jubilat urodził się ma Wołyniu, trzydzieści kilometrów od Łucka. Pracował między innymi jako murarz, w wojsku był kucharzem. Po wojnie przeniósł się pod Gorzów Wielkopolski, gdzie prowadził niewielkie gospodarstwo warzywnicze. Ożenił się, doczekał się czterech synów, następnie owdowiał. Potem ożenił się powtórnie z wdową również spod Gorzowa. Z żona Marią osiedlił się na Kujawach w miejscowości Odolion w Gminie Aleksandrów Kujawski.

          Pan Lucjan jest bardzo żywotny, zaskakuje sąsiadów witalnością, pamięcią i dobrym humorem. Nie tak dawno Pan Lucjan jeździł po zakupy rowerem, zbierał jabłka i robił z nich pyszne wino. Za słodyczami nie przepada, lubi jadać tłusto, uwielbia masło. Na pytanie co jest przyczyną, że dożył tak pięknego wieku, Pan Lucjan odpowiada stanowczo, że nie je żadnych tabletek – to trucizna – dodaje. Tylko raz w życiu był w szpitalu w Bydgoszczy z lekkim zapaleniem płuc.

          Z okazji 100 rocznicy urodzin w kościele w Odolionie odprawiona została okolicznościowa msza w intencji Jubilata. Było wiele życzeń i ciepłych słów. W imieniu samorządu Gminy Aleksandrów Kujawski list gratulacyjny, drobny prezent i kwiaty przekazał Wójt Gminy Aleksandrów Kujawski Pan Andrzej Olszewski. Równie gorące życzenia składali Ks. Proboszcz Henryk Kołodziejczyk, Sołtys Odolionu Pani Mirosława Nadolska oraz rodzina i sąsiedzi.

ilustracja

Dostojny Jubilat Pan Lucjan Różecki

ilustracja

Wójt Gminy Aleksandrów Kujawski przekazał Panu Lucjanowi list gratulacyjny i kwaity

ilustracja

Życzenia złozył równiez proboszcz parafii w Odolionie ks. Henryk Kołodziejczyk

ilustracja

Wspólne zdjęcie z rodziną, sąsiadami i zaproszonymi gośćmi

||||||
Polityka prywatności | Zastrzeżenia prawne
Projekt i wykonanie Excelo. Powered by trueCMS