Wtorek, 21 Stycznia 2020
KLUB KOBIET AKTYWNYCH:

Członkinie Klubu Kobiet Aktywnych z Wołuszewa i z KGW Otłoczyn na "Dniach Gminy Gostycyn"

W dniach 2 -3 lipca 2010 roku  członkinie Klubu Kobiet Aktywnych z Wołuszewa i z KGW Otłoczyn uczestniczyły w Dniach Gminy Gostycyn. Panie promowały naszą gminę oraz zaprezentowały swoje rękodzieło - frtywolitki i  wypieki kulinarne a także zawiozły ze sobą produkty regionalne (smalec i chleb). Wyjazd dofinansowała Gmina Aleksandrów Kujawski.

Relacja z wyjazdu. kliknij tutaj

 Klub Kobiet Aktywnych w Przysieku

Dnia 11 wrzesnia 2010 r. w Przysieku obchodzono Barwy Lata Dary Jesieni. Panie z klubu wzięły udział w konkursie ,,Ziemniak w tradycji polskiej kuchni". Członkinie wystawiły potrawę Cepeliny Dworskie za którą otrzymały dyplom. Poza konkursem promowały potrawy regionalne jak: pierogi, kluski ziemniaczane z kapustą, pyzy ziemniaczane z seram i mięsem, placki ziemniaczane, placki z kabaczka, cepeliny z mięsem, kartoflarz oraz ciasto, kawę i herbatę. Zainteresowanie ich stoiskiem było duże, przy degustacji potraw padały pytania o miejscowość z której wywodzi się klub oraz gdzie jest położona. Pytano również o powiat i gminę. Organizatorzy festynu zapraili członkinie na przyszłe imprezy.

ilustracja

Stanowisko Klubu Kobiet Aktywnych

ilustracja

ilustracja

ilustracja

Wieczerza wigilijna dla osób samotnych i starszych

Panie z Klubu Kobiet Aktywnych dnia 15 grudnia 2010r przygotowały wieczerzę wigilijną dla osób starszych i samotnych, która odbyła się w Szkole Podstawowej w Wołuszewie. Zaproszono również gości z urzędu gminy, pana radnego, księdza, panią sołtys oraz panią dyrektor szkoły. Uroczystość zaszczyciły zaproszone panie z KGW z Otłoczyna. Rozpoczęto wieczerzę śpiewaniem kolęd, które wykonały panie należące do zespołu  ,,TO i OWO". Po wykonanych kolędach rozpoczęto wieczerzę.

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

Panie z K.K.A. na spotkaniu opłatkowym  w Otłoczynie

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Otłoczyna przygotowały wieczerzę wigilijną dla osób starszych i samotnych która odbyła się w świetlicy wiejskiej. Uroczystość zaszczyciły oprócz zaproszonych gości panie z Klubu Kobiet Aktywnych z Wołuszewa.
zdjęcia tutaj....

||||||
Polityka prywatności | Zastrzeżenia prawne
Projekt i wykonanie Excelo. Powered by trueCMS