Piątek, 28 Lutego 2020
KGW PLEBANKA:

Sprawozdanie z ,,Dnia Kobiet”

Dzień 8 marca 2010 roku był bardzo uroczystym dniem w życiu Koła Gospodyń Wiejskich w Plebance, ponieważ gościliśmy Pana Wójta, wice wójta, przewodniczącego Rady Gminy oraz sołtysa wsi Plebanka z okazji święta kobiet. Uroczystość odbyła się w wiejskiej świetlicy pod przewodnictwem Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich oraz 16 kobiet.
Kobiety W przeddzień uroczystości przygotowywały przepyszne dania. O godzinie 17:00 rozpoczęły świętowanie corocznej uroczystości "Dnia Kobiet”, ale ten rok był szczególny gdyż razem z nami świętowała władza gminy Aleksandrów Kujawski. Dostałyśmy od płci męskiej kwiatki z okazji naszego święta. Całość imprezy została sfotografowana przez redaktora tutejszej aleksandrowskiej gazety.   Impreza była bardzo uroczysta, bawiłyśmy się do późnych godzin wieczornych. Ten uroczysty charakter zawdzięcza Koło Gospodyń Wiejskich w Plebance przemiłym gościom z Urzędu Gminy w Aleksandrowie Kujawskim oraz dzięki wsparciu finansowym z Urzędu Gminy w kwocie 300zł możliwe było zorganizowania takiej imprezy.

KGW w Plebance  

ilustracja    ilustracja

Dzień Kobiet 2011

06 marca 2011r. o godzinie 15.00 w świetlicy wsi Plebanka odbyła się coroczna uroczysta kolacja z okazji Dnia Kobiet. W spotkaniu uczestniczyły 24 Panie, które gościły Pana Wójta Andrzeja Olszewskiego, Radnego Powiatu Pana Arkadiusza Świątkowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Pana Waldemara Bartczaka oraz sołtysa wsi Plebanka Pana Marka Buszkę. Panowie przybyli z naręczami kwiatów.
Urozmaicenia spotkaniu nadało nieoczekiwane przybycie tradycyjnej zapustowej „Plebańskiej Kozy”.
Biesiadowaliśmy przy suto zastawionym stole, do późnych godzin wieczornych.

ilustracja

Biesiada przy pięknie przygotowanym stole przez członkinie Koła

ilustracja

Seniorka z Gośćmi

ilustracja

Tradycyjna Koza Plebańska

||||||
Polityka prywatności | Zastrzeżenia prawne
Projekt i wykonanie Excelo. Powered by trueCMS