Poniedziałek, 24 Lutego 2020
Dni Gostycyna:

W dniach 2 -3 lipca 2010 roku  członkinie Klubu Kobiet Aktywnych z Wołuszewa i z KGW Otłoczyn uczestniczyły w Dniach Gminy Gostycyn. Panie promowały naszą gminę oraz zaprezentowały swoje rękodzieło - frywolitki i  wypieki kulinarne a także zawiozły ze sobą produkty regionalne (smalec i chleb). Wyjazd dofinansowała Gmina Aleksandrów Kujawski.

Każdy na "Dniach" mógł znaleźć coś dla siebie, bo program był bardzo bogaty, od kiermaszu rozmaitości po rajd rowerowy. Zaprezentowali się ratownicy BWOPR, Miodowa Wioska i lokalne stowarzyszenia, m.in. "Buko" i "Burchat".

W piątek 2 lipca 20101 rmiędzy 16.00 a 20.00 w Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym odbyły się konkursy i pokazy: tańca współczesnego, występy uczestników konkursu "Rozśpiewana gmina", wystawa fotograficzna "Gmina Gostycyn w obiektywie", występ Klubu Wolontariusza "Ambarasy" z Pruszcza oraz karaoke.
planie ukazał się też kiermasz rozmaitości - jarmark gostycyński: wystawa rękodzieła, antyków i akcesoriów kolekcjonerskich, pokaz pracy kowala, rzeźbiarza, hafciarki i przędzenia wełny na kołowrotku, wystawa roślin rabatowych i balkonowych, prezentacja Wioski Miodowej z Wielkiego Mędromierza.
Nie zabrakło akcentów historycznych - Stowarzyszenie Miłośników Historii Borów Tucholskich "Historia i Pamięć" z Tucholi pokazało sprzęt i umundurowanie z czasów II wojny. Na Gości czekała wystawa fotograficzna Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego "Burchat" zatytułowana "Wrzesień 1939 - dzieje Gostycyna" oraz wystawa Stowarzyszenia Mieszkańców i Miłośników Piły nad Brdą "Buko".

W sobotę 3 lipca od 9.00 do 15.00 na boisku przy CSR gminny odbył się turniej piłki nożnej o puchar wójta. Od 10.00 do 14.00 był rajd rowerowy po gminie "Pośród zabytków, przyrody i legend Krainy Nad Trzema Rzekami".
Od 10.00 do 17.00 nad jeziorem Średniak pokazy Borowiackiego WOPR: msza ratownicza na łodzi patrolowej, pokazy ratownictwa i płetwonurków, przejażdżki na łodziach patrolowych i skuterach wodnych.
Od 14.00 do 20.00 kolejna odsłona kiermaszu. Od 14.30 do 20.00 minipoligon paintball - strzelanie do celu. Między 15.00 a 21.00 borowiacka uczta - kulinarne przysmaki Kół Gospodyń Wiejskich, darmowa grochówka.
Dla maluchów od 15.00 do 17.00 odbyły się animacje - m.in. znikające przedmioty, rakiety napędzane siłą płuc, niepękające balony, sztuczki karciane, suchy lód. A dla starszych w tym czasie prezentacja "Historii i Pamięci" oraz tucholskiego stowarzyszenia pojazdów zabytkowych wraz z przejażdżkami.

Od godz. 16.00 odbyło się wręczenie nagród w konkursach sportowych, a od 17.00 występy zespołów The Postman i Dukat. Do późna trwała zabawa przy muzyce zespołu z Żywca. Od 22.00 był pokaz sztucznych ogni.

Członkinie serdecznie dziękują Panu Wójtowi za możliwość wyjazdu integracyjnego, wyrażają głęboką nadzieję na dalszą miłą i owocną współpracę.

ilustracja

Reprezentantki Gminy Aleksandrów Kujawski

ilustracja

ilustracja

pokaz frywolitek

ilustracja

występy artystyczne

ilustracja

Stowarzyszenie Miłośników Historii Borów Tucholskich "Historia i Pamięć" z Tucholi

ilustracja

Pani Maria Kaszubska z KKA z Wołuszewa i Pani Halina Kordowska z KGW Otłoczyn

ilustracja

Degustacja potraw

ilustracja

Plakat promujący "Dni Gminy Gostycyn"

||||||
Polityka prywatności | Zastrzeżenia prawne
Projekt i wykonanie Excelo. Powered by trueCMS