Wtorek, 10 Grudnia 2019
Galeria i wydarzenia:

Od dnia 12 maja 2010 r. odbywać się będą w Gminnym Ośrodku Kultury w Służewie zajęcia I dziesięcioosobowej grupy w ramach projektu pn. "Szansa na zmianę". Projekt realizowany jest w Partnerstwie, którego Liderem jest Salon Fryzur i Urody ANGEL Monika Fandrich z siedzibą w Toruniu przy ul. Lubickiej 18, a Partnerem jest Gmina Aleksandrów Kujawski.
Spotkania będą obejmować 80 - godzinny kurs manicure, pedicure i stylizacji paznokci, a także 10 godzinne warsztaty aktywnego poruszania się na rynku pracy i 10 - godzinne warsztaty w zakresie możliwość prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Uczestnicy zajęć nabędą  pożądane na rynku pracy umiejętności i kwalifikacje zawodowe w zakresie  manicure, pedicure i stylizacji paznokci, umożliwiających podjęcie pracy w nienormowanym systemie, wzrost pewności siebie i wiary w swój potencjał, poprawę własnego wizerunku, zdobycie wiedzy nt. prowadzenia własnego biznesu, a także umiejętności w zakresie aktywnego poszukiwania pracy, co wpłynie na wzrost atrakcyjności na rynku pracy.
Harmonogram zajęć dla I dziesięcioosobowej grupy zostanie przekazany w dniu 12.05.2010 r.
 


Pierwsze zajęcia

W dniu 12 maja 2010 r. odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Służewie pierwsze zajęcia teoretyczne dziesięcioosobowej grupy w ramach projektu pn. "Szansa na zmianę".
Uczestniczki kursu otrzymały materiały szkoleniowe.  Na pierwszych zajęciach  trener Pani Monika Fandrich omówiła budowę paznokcia.
 

zajęcia teoretyczne

Koordynator Pani Aleksandra Kalocińska przedstawia cel główny projektu

ilustracja

Uczestniczki projektu na pierwszych zajęciach

ilustracja

Trener Pani Monika Fandrich wykłada terorię na temat budowy paznokci

Egzamin praktyczny - manicure, pedicure i przedłużanie paznkokci

W dniu 26 czerwca 2010 roku uczestniczki projektu "Szansa na zmianę" odbyły egzamin praktyczny kończący I etap projektu z zakresu przedłużania paznokci, manicure i pedicure. Pomimo iż był to egzamin Panie ochoczo, uśmiechnięte i zrelaksowane podeszły do niego ponieważ sam kurs był dla nich sympatycznym i praktycznym sposobem na zdobycie wiedzy na temat swojego wizerunku zewnętrznego w biznesie,  poprawą urody, zdobycia nowych umiejętności a takze doskonalenia posiadanych.

ilustracja

Uczestniczki na egzamin zgodnie z projektem przyprowadziły ze soba modelki na których "odbyły" egzamin z przedłużania paznokci

ilustracja

Egzamin z pedicuru

ilustracja

Egzamin z manicure

Warsztaty aktywnego poruszania sie na rynku pracy i w zakresie możliwości prowadzenia własnej działalności gospodarczej

Uczestniczki rozpoczęły II etap projektu pn. "Szansa na zmianę" polegający na 20 godzinnych warsztatach aktywnego poruszania sie na rynku pracy i w zakresie możliwości prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Warsztaty prowadzi trener Pani Beata Marcińczyk, która jest specjalistką w tej dziedzinie. Trener porusza zagadnienia z autoprezentacji, dokumentów aplikacyjnych, rozmowy kwalifikacyjnej, technik aktywnego poszukiwania pracy, budowania kariery i wizażu w środowisku pracy a także udziela szerokich informacji na temat możliwości prowadzenia własnej działalności gospodarczej w szczególności z wykorzystaniem zewnętraznych środków na jej prowadzenie. Projekt nakłąda duży nacisk na wskazanie możliwości skorzystania z dotacji Powiatowego Urzędu Pracy oraz wzięcia udziału w projektach dofinansowanych w ramach działania 6.2 i 8.1.2 POKL.

ilustracja

Trener Pani Beata Marcińczyk udziela praktycznych wskazówek na temat aktywnego poruszania się na rynku pracy

ilustracja

ilustracja

ćwiczenia praktyczne bardzo pomogą utrwalić zdobytą wiedzę

ilustracja

praktyczne wskazówki podczas warsztatów nt własnego wizerunku w biznesie

ilustracja

porady specjalisty na warsztatach będą motywowały do podjęcia działań aktywizacyjnych

 

||||||
Polityka prywatności | Zastrzeżenia prawne
Projekt i wykonanie Excelo. Powered by trueCMS