Poniedziałek, 17 Lutego 2020
Galeria i wydarzenia:

1 luty 2016___________________________________________________________

Spotkania w trakcie ferii zimowych 2016

W trakcie ferii zimowych wspólnie z policjantami odbyliśmy spotkania z dziećmi wypoczywającymi w ramach półkolonii w GOK Służewo, Pracowni Orange w Otłoczynie i świetlicy wiejskiej w Wołuszewie. Omówiliśmy zagadnienia związane z bezpiecznymi zabawami w trakcie zimy ze szczególnym uwzględnieniem na niebezpieczeństwa związane z wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne. Wszystkim rozdano kolorowanki „Bezpieczne ferie” oraz lizaki i cukierki.

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

7 stycznia 2016________________________________________________________

Bezpieczne ferie zimowe 2016 

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi wspólnie z Policją odbyliśmy spotkania z uczniami klas 0 – III w Szkołach Podstawowych:  Przybranowo. Opoki i Ostrowąs. Omówiliśmy zagadnienia związane z bezpiecznymi zabawami w trakcie zimy ze szczególnym uwzględnieniem niebezpieczeństw związanych z wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne. Łącznie w spotkaniach wzięło udział 140 dzieci. Wszystkim uczniom rozdano kolorowani „Bezpieczne Ferie” oraz ulotki i plakaty „Bezpieczeństwo na zamarzniętych zbiornikach”.

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

25 września 2015______________________________________________________

Straż Gminna i Policja rozdaje kamizelki odblaskowe rowerzystom

W związku z pogarszającymi się warunkami atmosferycznymi w sezonie jesienno-zimowym oraz aktywnym na terenie naszej Gminy ruchem rowerzystów Straż Gminna wspólnie z Referatem Ruchu Drogowego z KPP w Aleksandrowie Kujawskim prowadziła akcje profilaktyczną polegającą na kontroli ruchu rowerzystów. W dniu 25 września każdemu z rowerzystów wręczaliśmy kamizelki odblaskowe oraz opaski odblaskowe, a także przypominaliśmy o obowiązkowym wyposażeniu rowerów. Ważnym elementem poprawiającym bezpieczeństwo są odblaski. Dzięki nim kierowca widzi pieszego czy rowerzystę z odległości nawet 150 metrów, osobę bez odblasków dostrzega natomiast z odległości około 30 metrów. Akcja będzie w sezonie jesienno-zimowym kontynuowana, również w stosunku do pieszych uczestników ruchu drogowego. Zachęcamy do stosowania elementów odblaskowych celem zwiększenia bezpieczeństwa własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

ilustracja

ilustracja

ilustracja

17 września 2015______________________________________________________

Straż Gminna o bezpieczeństwie dzieci w drodze do szkoły

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego Straż Gminna wraz z Policją odwiedzała dzieci ze szkół podstawowych celem omówienia zagadnień związanych z ich bezpieczeństwem w drodze do szkoły i do domu. 17 września odwiedziliśmy dzieci z klas „0” oraz I-III w Szkole Podstawowej w Wołuszewie. Poruszaliśmy takie zagadnienia jak: bezpieczny pieszy, bezpieczne dziecko-pasażer samochodu. Zwracaliśmy uwagę na ogromną rolę elementów odblaskowych w zwiększaniu bezpieczeństwa dzieci idących do szkoły w czasie pogarszających się warunków atmosferycznych. Najmłodsi uczniowie klasy „O” i kl. I otrzymali kamizelki odblaskowe, a pozostali – opaski odblaskowe. Planowane są spotkania z dziećmi we wszystkich szkołach podstawowych na terenie gminy.

ilustracja

ilustracja

ilustracja

11-18 czerwca 2015____________________________________________________

Straż Gminna uczestniczy w egzaminach na kartę rowerową

W czerwcu wspólnie z Policją uczestniczyliśmy w egzaminach na kartę rowerową we wszystkich szkołach podstawowych na terenie Gminy Aleksandrów Kujawski.  Łącznie do egzaminu przystąpiło 100  uczniów. Wszyscy otrzymali kamizelki odblaskowe celem poprawy widoczności na drodze.  Przypominaliśmy dzieciom o zasadach bezpieczeństwa rowerzystów na drogach oraz zachęcaliśmy do stosowania kasków oraz elementów odblaskowych.

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

02 czerwca 2015_______________________________________________________

Cytrynka zamiast mandatu

W dniu 2 czerwca funkcjonariusze Policji i Straży Gminnej wspólnie z przedszkolakami ze Służewa przeprowadzili akcję „jabłuszko- cytrynka”  Policjanci z drogówki zatrzymywali pojazdy do kontroli, a dzieci wręczały jabłuszko albo cytrynkę. Jeżeli kierowca naruszył przepisy ruchu drogowego zamiast mandatu musiał zjeść cytrynkę. Kierowca, który jechał prawidłowo otrzymywał od przedszkolaków jabłuszko. Niestety większość z kierowców popełniała drobne wykroczenia w ruchu drogowym i dzieci zamiast mandatu wręczały do zjedzenia cytrynkę. Przedszkolaki otrzymały kamizelki odblaskowe ufundowane przez Urząd Gminy w Aleksandrowie Kujawskim, aby bezpieczniej mogły poruszać się podczas spacerów.

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

30 maja 2015_________________________________________________________

Dzień Dziecka w Słomkowie

W dniu 30 maja Straż Gminna wspólnie z funkcjonariuszami KPP Aleksandrów Kujawski uczestniczyli w pikniku z okazji Dnia Dziecka w Słomkowie. Podczas spotkania z dziećmi omówiliśmy podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze oraz przekazaliśmy opaski odblaskowe, zawieszki odblaskowe oraz książeczki „Bezpieczne Wakacje. Przeprowadzono również konkurs zręcznościowy z nagrodami ufundowanymi przez Urząd Gminy w Aleksandrowie Kujawskim. Dzieci ponadto mogły przymierzyć sprzęt policyjny oraz zwiedzić radiowóz.

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

10 lutego 2015________________________________________________________

Bezpieczne ferie zimowe 2015

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi wspólnie z Policją odbyliśmy spotkania z uczniami klas 0 – III we wszystkich Szkołach Podstawowych na terenie Gminy Aleksandrów Kujawski. Omówiliśmy zagadnienia związane z bezpiecznymi zabawami w trakcie zimy ze szczególnym uwzględnieniem niebezpieczeństw związanych z wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne. Łącznie w spotkaniach wzięło udział 350 dzieci. Wszystkim uczniom rozdano kolorowanki „Bezpieczne Ferie”.

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

9 grudnia 2014_________________________________________________________

Straż Gminna i Policja rozdaje kamizelki odblaskowe rowerzystom

     W związku z pogarszającymi się warunkami atmosferycznymi w sezonie jesienno-zimowym oraz aktywnym na terenie naszej Gminy ruchem rowerzystów Straż Gminna wspólnie z Referatem Ruchu Drogowego z KPP w Aleksandrowie Kujawskim prowadzi akcje profilaktyczną polegającą na kontroli ruchu rowerzystów. Każdemu z rowerzystów wręczaliśmy kamizelki odblaskowe oraz opaski odblaskowe, a także przypominaliśmy o obowiązkowym wyposażeniu rowerów. Akcja będzie w sezonie jesienno-zimowym kontynuowana, również w stosunku do pieszych uczestników ruchu drogowego. Zachęcamy do stosowania elementów odblaskowych celem zwiększenia bezpieczeństwa własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

3 grudnia 2014_________________________________________________________

Znaleziono psa w Słońsku Dolnym

     3 grudnia 2014 r. w miejscowości znaleziono potrąconego przez samochód ok. rocznego samca. Właściciel proszony o odebranie psa z Lecznicy dla Zwierząt w Aleksandrowie Kujawskim przy ul. Salezjańskiej, tel. 509 843 507, (54) 230 35 03.

ilustracja

28 października 2014____________________________________________________

Spotkanie Straży Gminnej i Policji z osobami niepełnosprawnymi
w Ośrodku Terapii Zajęciowej w Karczemce

     Odwiedziliśmy dziś wraz z Policją dorosłe osoby niepełnosprawne w dziennym Ośrodku Terapii Zajęciowej w Karczemce. Zostaliśmy poproszeni przez opiekunów o przeprowadzenie prelekcji na temat bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym, którego niepełnosprawni są również uczestnikami jako osoby piesze czy pasażerowie pojazdów samochodowych. Uświadamialiśmy podopiecznych Ośrodka, w jaki sposób mogą zwiększyć swe bezpieczeństwo w drodze na przystanek, z którego są dowożeni na zajęcia. Zwróciliśmy ich uwagę na rolę elementów odblaskowych w warunkach zmierzchu czy niepogody. Poruszane były również kwestie zgodnego współżycia w Ośrodku. Wskazaliśmy na zakazane zachowania, takie jak: drobne kradzieże, zachowania agresywne w stosunku do kolegów, oraz grożące za nie sankcje karne. Podopieczni Ośrodka otrzymali od nas elementy odblaskowe.

ilustracja

ilustracja

25 października 2014____________________________________________________

Straż Gminna i Policja kontynuują spotkania
z uczniami klas pierwszych i „zerówek”

     Tradycyjnie w pierwszych miesiącach nauki szkolnej Straż Gminna odwiedziła najmłodsze dzieci we wszystkich szkołach podstawowych na terenie naszej Gminy. Wspólnie z Policją rozmawialiśmy z dziećmi na temat ich bezpieczeństwa w drodze do szkoły i do domu. Zwróciliśmy uwagę dzieci na właściwe zachowania w ruchu drogowym, a także na konieczność stosowania elementów odblaskowych w warunkach pogarszających się warunków atmosferycznych i słabszej widoczności dla kierujących pojazdami samochodowymi jesienią. Poruszyliśmy również kwestię agresywnych zachowań dzieci wobec siebie oraz przypomnieliśmy zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do osób obcych. Dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe oraz opaski odblaskowe sponsorowane przez Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

24 października 2014___________________________________________________

Straż Gminna i Policja o bezpieczeństwie u przedszkolaków

     W związku z rozpoczęciem zajęć w przedszkolach w bieżącym roku szkolnym odwiedziliśmy najmłodszych w Przedszkolu w Służewie, by poruszyć kwestie bezpieczeństwa. W spotkaniu wzięło udział blisko 80 dzieci. Maluchy obejrzały film pt. „Bezpieczna Droga z Radami Spongeboba”, gdzie zaznajomiły się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i odpowiadały na pytania Policji i Straży Gminnej. Wszystkie otrzymały odblaskowe zawieszki-misie do plecaków oraz kolorowanki o tematyce bezpieczeństwa.

ilustracja

ilustracja

25 września 2014_______________________________________________________

Straż Gminna o bezpieczeństwie dzieci w drodze do szkoły

     W związku z rozpoczęciem roku szkolnego Straż Gminna wraz z Policją odwiedza dzieci ze szkół podstawowych celem omówienia zagadnień związanych z ich bezpieczeństwem w drodze do szkoły i do domu. 25 września odwiedziliśmy dzieci z klas „0” oraz I-III w Szkole Podstawowej w Wołuszewie. Poruszaliśmy takie zagadnienia jak: bezpieczny pieszy, bezpieczne dziecko-pasażer samochodu. Zwracaliśmy uwagę na ogromną rolę elementów odblaskowych w zwiększaniu bezpieczeństwa dzieci idących do szkoły w czasie pogarszających się warunków atmosferycznych. Uczniowie klas pierwszych otrzymali kamizelki odblaskowe, a pozostali – opaski odblaskowe. Planowane są spotkania z dziećmi we wszystkich szkołach.

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

18 września 2014______________________________________________________

Straż Gminna uczestniczy w realizacji wojewódzkiego projektu
pn. „Widoczna Gmina”

     Straż Gminna wraz z Komendą Powiatową Policji w Aleksandrowie Kujawskim i przy udziale funkcjonariusza Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz przedstawiciela Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy włączyła się w działania na rzecz promowania i propagowania bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym pn. „Widoczna Gmina”. Osiemdziesięcioro dzieci z klas 0-III uczestniczyło w pogadance nt. bezpieczeństwa dzieci jako uczestników ruchu drogowego. Poruszane były takie zagadnienia jak: dziecko-pieszy, dziecko-rowerzysta, dziecko-pasażer samochodu. Uczniom rozdaliśmy komizelki odblaskowe oraz opaski odblaskowe.

ilustracja

ilustracja

ilustracja

31 sierpnia 2014 _______________________________________________________

Straż Gminna na Dożynkach w Wołuszewie

     W dniu 31 sierpnia 2014 r. w Wołuszewie odbyły się dożynki gminne, podczas których jak w latach ubiegłych Straż Gminna brała udział poprzez rozdawanie kamizelek odblaskowych dla dzieci i dorosłych, opasek i zawieszek odblaskowych, ulotek o tematyce bezpieczeństwa oraz gadżetów promujących Gminę Aleksandrów Kujawski. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci i dorosłych.

ilustracja

ilustracja

18 czerwca 2014 ______________________________________________________

Straż Gminna o bezpiecznych wakacjach

     W związku z rozpoczynającymi się wakacjami Straż Gminna rozmawia z dziećmi i młodzieżą o bezpiecznych sposobach ich spędzania. Spotkaliśmy się z dziećmi w Punkcie Przedszkolnym w Opokach oraz na zajęciach w Gminnym Ośrodku Kultury w Służewie. Poruszaliśmy takie tematy jak: kąpiel w miejscu niedozwolonym, bezpieczeństwo na drodze, kontakt ze zwierzętami, kontakt z osoba obcą.

Życzymy wszystkim udanych wakacji !!!

ilustracja

ilustracja 

14 czerwca 2014 ______________________________________________________

Udział Straży Gminnej w Mega Pikniku w Stawkach

     Tak jak w ubiegłym roku, 14.06.2014 r. Straż Gminna uczestniczyła w organizowaniu licznych atrakcji dla mieszkańców naszej Gminy podczas Mega Pikniku pod hasłem: „Przyjazna Gmina. Bezpieczeństwo i Obronność”. Wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim prowadziliśmy konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Starsze dzieci mogły spróbować swych sił w pokonaniu rowerowego toru przeszkód, a w nagrodę otrzymywały kamizelki odblaskowe, konieczne do bezpiecznej jazdy rowerem. Młodsze dzieci realizowały zadania manualne poprzez kolorowanie scenek obrazujących różne niebezpieczne sytuacje i sposoby radzenia sobie z nimi. Każde dziecko, które brało udział w konkurencji plastycznej otrzymywało odblaski, książeczki i kolorowanki nt. bezpieczeństwa dzieci oraz drobne nagrody rzeczowe. Dorośli i młodzież próbowali swych sił w zadaniach z wykorzystaniem alkogogli oraz „pijanego” roweru.

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

maj/czerwiec 2014 ____________________________________________________

Straż Gminna uczestniczy w egzaminach na kartę rowerową

     Tradycyjnie pod koniec roku szkolnego uczestniczyliśmy w egzaminach na kartę rowerową we wszystkich szkołach podstawowych na terenie naszej Gminy. W tym roku do egzaminu teoretycznego i praktycznego przystąpiło łącznie 102 dzieci. Wszyscy uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe. Przypominaliśmy dzieciom o zasadach bezpieczeństwa rowerzystów na drogach. Zachęcaliśmy do stosowania kasków oraz kamizelek odblaskowych.

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

02 czerwca 2014 ______________________________________________________

Roczny mieszaniec szuka domu

     Roczny mieszaniec po przejściach poszukuje troskliwego opiekuna. Pies wymaga szczególnej uwagi, gdyż prawdopodobnie znęcano się nad nim. Jest jednak przyjazny i „do ułożenia”. Znaleziono go w miejscowości Wólka z raną łapy. Kontakt w sprawie adopcji w Gabinecie Weterynaryjnym ul. Salezjańska, Aleksandrów Kujawski, tel. kontaktowy: 54 230 35 03, 509 843 507.

ilustracja

28 kwietnia 2014 ______________________________________________________

Spotkania z kandydatami do egzaminu na kartę rowerową

     Z myślą o kandydatach do egzaminu na kartę rowerową Straż Gminna, tak jak w ubiegłym roku, w bieżącym miesiącu odbyła spotkania z uczniami klas czwartych w szkołach podstawowych (Opoki, Przybranowo, Ostrowąs, Wołuszewo, Służewo) w związku z ich przygotowaniami do egzaminu na kartę rowerową, który ma być przeprowadzony pod koniec roku szkolnego.
     Omówione zostały takie zagadnienia, jak: podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas kierowania rowerem po drodze publicznej, prawidłowe wyposażenie roweru, zakres przepisów ruchu drogowego, jaki powinni znać uczniowie, by zdać egzamin na kartę rowerową, kamizelki odblaskowe i kaski jako elementy wpływające na bezpieczeństwo kierującego i innych uczestników ruchu drogowego. Wszystkim uczniom wręczyliśmy zakupione przez Urząd Gminy w Aleksandrowie Kujawskim książeczki „Rowerem bezpiecznie”, zawierające informacje przeznaczone dla kandydatów do egzaminu na kartę rowerową. W kilku spotkaniach uczestniczyli również funkcjonariusze Ruchu Drogowego KPP Aleksandrów Kujawski, młodszy aspirant Paweł Serocki oraz sierżant sztabowy Robert Kulpa.

Powodzenia na egzaminie na kartę rowerową !!!

ilustracja

ilustracja

ilustracja

13 luty 2014 __________________________________________________________

Bezpieczne ferie

     Podczas tegorocznych ferii zimowych Straż Gminna odwiedziła dzieci na zajęciach prowadzonych w Domu Kultury w Służewie oraz w Pracowni Internetowej w Otłoczynie. Rozmawialiśmy na temat bezpiecznych zabaw w czasie ferii. Dzieci sporo wiedziały o tym, jakie zabawy na śniegu i lodzie są dozwolone, a które niosą niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Poruszyliśmy również temat troski o zwierzęta domowe w czasie zimy. Przypomnieliśmy o obowiązkach wynikających z Ustawy o ochronie zwierząt. Podczas zajęć stosowane były pomoce dydaktyczne w formie tematycznych kolorowanek oraz książeczek „Bezpieczne Dzieci”. Wszystkim uczestnikom spotkania rozdano zawieszki odblaskowe

ilustracja

Zajęcia w Służewie

ilustracja

Zajęcia w Otłoczynie

20 stycznia 2014 ______________________________________________________

Młoda suczka rasy owczarek niemiecki poszukuje właściciela

     Pod koniec ubiegłego tygodnia w miejscowości Goszczewo znaleziono niespełna roczną suczkę, owczarka niemieckiego. Jest ona łagodna, mądra, reaguje na polecenia, chętnie wchodzi do pomieszczeń domowych, aktywnie bawi się z dziećmi. Osoby chętne do zaadoptowania psa proszone są o kontakt ze Strażą Gminną w godzinach 7:30-15:30 pod numerem telefonu: 600 949 236.

ilustracja

styczeń 2014 _________________________________________________________

Znaleziono młodego zadbanego psa rasy Rottweiler

     Tydzień temu w miejscowości Kuczek znaleziono Rottweilera. Pies może mieć kilka lat, jest zadbany, przyzwyczajony do przebywania w mieszkaniu, zachowuje się łagodnie. Właściciel proszony o kontakt z Panem Grzegorzem, tel. 881 044 277.

ilustracja

wrzesień 2013 ________________________________________________________

Furgon prewencyjny

     Z początkiem roku szkolnego 2013/2014 Straż Gminna z udziałem Policji rozpoczęła spotkania z dziećmi w szkołach, w ramach działań profilaktycznych. Wraz z przedstawicielem z KPP Aleksandrów Kujawski Martą Białkowską oraz z KWP Bydgoszcz Robertem Jakubasem odwiedziliśmy dzieci z klas 0-3 Zespołu Szkół w Służewie. Odbyliśmy pogadankę na temat bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. Sprawdziliśmy wiedzę najmłodszych z zakresu obowiązkowego wyposażenia roweru, zasad poruszania się ich na jezdni oraz zagadnienia o sposobach poprawiania bezpieczeństwa (odblaski, kaski rowerowe). Uczniowie klas pierwszych otrzymali kamizelki odblaskowe ufundowane przez Wójta Gminy Aleksandrów Kujawski.

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

30 sierpień 2013 _______________________________________________________

Zakończenie wakacji 2013 nad jeziorem w Ostrowąsie

     W dniu 30.08.2013 Straż Gminna wspólnie z Policją wzięła udział w pikniku "Zakończenie Wakacji" w ośrodku wypoczynkowym nad jeziorem w Ostrowąsie zorganizowanym przez Spółdzielnię Socjalną "Spiżarnia Kujawska" dla dzieci z Placówki Socjalizacyjnej w Aleksandrowie Kujawskim. Był poczęstunek z grila, zabawy na plaży a także przedstawiliśmy najmłodszym zasady bezpiecznych zachowań szczególnie podczas korzystania z kąpielisk. Wszyscy otrzymali książeczki "Bezpieczne dzieci" oraz opaski i zawieszki odblaskowe ufundowane przez Urząd Gminy Aleksandrów Kujawski.

ilustracja

ilustracja

ilustracja

25 sierpień 2013 _______________________________________________________

Straż Gminna na Dożynkach Gminnych Łazieniec 2013

    W dniu 25 sierpnia 2013 r. w Łazieńcu odbyły się dożynki gminne, podczas których jak w latach ubiegłych Straż Gminna brała udział poprzez rozdawanie kamizelek odblaskowych dla dzieci i dorosłych, opasek i zawieszek odblaskowych, ulotek o tematyce bezpieczeństwa oraz gadżetów promujących Gminę Aleksandrów Kujawski. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci i dorosłych.

ilustracja

ilustracja

lipiec, sierpień 2013 ____________________________________________________

Pogadanki Straży Gminnej o bezpiecznych wakacjach 

     Straż Gminna do tej pory odwiedziła dzieci podczas ich letniego wypoczynku organizowanego w świetlicach wiejskich w następujących miejscowościach: Łazieniec, Plebanka, Wołuszewo, Ośno II, Służewo, Przybranowo, Rudunki, Zduny, Słońsk Dolny, Białe Błota. W dniu dzisiejszym, tj. 05 sierpnia, wspólnie ze st. sierż. Martą Białkowską z KPP Aleksandrów Kujawski spotkaliśmy się z dziećmi w Pracowni Orange w Otłoczynie, gdzie również odbyliśmy pogadankę na temat bezpiecznych zachowań w czasie wakacji.

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

lipiec 2013 ___________________________________________________________

Pogadanki Straży Gminnej o bezpiecznych wakacjach 

Straż Gminna odwiedza dzieci podczas ich letniego wypoczynku organizowanego w świetlicach wiejskich na terenie Gminy. Rozmawiamy z dziećmi na temat bezpiecznych sposobów spędzania wakacji, a także o zagrożeniach, z jakimi mogą zetknąć się w tym czasie. Poruszamy tematy zabaw nad wodą, uczestnictwa w ruchu drogowym czy kontaktów ze zwierzętami. Rozdajemy elementy odblaskowe oraz kolorowe książeczki o tematyce bezpiecznych wakacji.

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

14, 17 czerwca 2013 ____________________________________________________

Straż Gminna uczestniczy w egzaminach na Kartę Rowerową
i rozdaje kamizelki odblaskowe dla nowych kierujących pojazdami

     W tym roku Straż Gminna również uczestniczy w pierwszych egzaminach dzieci, dających im uprawnienia do uczestniczenia w ruchu drogowym, jako rowerzyści. Celem poprawy bezpieczeństwa dzieci na drogach oraz w związku ze zbliżającymi się wakacjami, kiedy dzieci i młodzież częściej jeżdżą rowerami, od początku czerwca rozpoczęliśmy akcję rozdawania kamizelek odblaskowych dla dzieci zdających egzamin.
     Kamizelki odblaskowe znacznie poprawiają widoczność uczestnika ruchu na drodze, zwłaszcza o zmroku, w czasie opadów, zachmurzenia czy mgły. Noszenie ich pozwala często uniknąć kolizji czy wypadków z udziałem rowerzystów, dlatego zachęcamy pasjonatów roweru do zakładania kamizelek odblaskowych oraz kasków rowerowych.

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

5 czerwca 2013 _______________________________________________________

Półroczna suczka-pudelek poszukuje domu

     W początku czerwca w miejscowości Stawki porzucono młodą suczkę w wieku ok. pół roku. Suczka jest łagodna i grzeczna. Kontakt w sprawie adopcji w Gabinecie Weterynaryjnym ul. Salezjańska, Aleksandrów Kujawski, tel. kontaktowy: 54 230 35 03, 509 843 507.

ilustracja


4 czerwca 2013 _______________________________________________________

Czwórka szczeniąt i ich mama poszukują domu

     4 czerwca 2013 r. Straż Gminna przyjęła zgłoszenie o bezpańskiej suczce oraz piątce jej pociech (3 suczki, 2 pieski, z których jeden został już zaadoptowany), znajdujących się w przydrożnym rowie. Psia rodzina znalazła tymczasowe schronienie w Gabinecie Weterynaryjnym ul. Salezjańska, Aleksandrów Kujawski, gdzie oczekują na osoby gotowe przyjąć je do swego domu. Pieski będą do odbioru za 2 tygodnie, do tego czasu można je odwiedzać w godzinach pracy przychodni. Telefon kontaktowy: 54 230 35 03, 509 843 507.

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

11-15 kwietnia 2013 ___________________________________________________

Spotkania z kandydatami do egzaminu na kartę rowerową

     Z myślą o kandydatach do egzaminu na kartę rowerową Straż Gminna, tak jak w ubiegłym roku,  w kwietniu odbyła spotkania z uczniami klas czwartych w szkołach podstawowych (Opoki, Przybranowo, Ostrowąs, Wołuszewo, Służewo i Stawki) w związku z ich przygotowaniami do egzaminu na kartę rowerową, który ma być przeprowadzony w czerwcu 2013 r.

     W spotkaniach uczestniczyło łącznie 97 dzieci. Omówione zostały takie zagadnienia, jak: podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas kierowania rowerem po drodze publicznej, prawidłowe wyposażenie roweru, zakres przepisów ruchu drogowego, jaki powinni znać uczniowie, by zdać egzamin na kartę rowerową, kamizelki odblaskowe i kaski jako elementy wpływające na bezpieczeństwo kierującego i innych uczestników ruchu drogowego. Wszystkim uczniom wręczyliśmy zakupione przez Urząd Gminy w Aleksandrowie Kujawskim książeczki „Rowerem bezpiecznie”, zawierające informacje przeznaczone dla kandydatów do egzaminu na kartę rowerową. W kilku spotkaniach uczestniczyli również przedstawiciele KPP Aleksandrów Kujawski, st. sierż. Marta Białkowska oraz Kierownik Referatu Ruchu Drogowego Rafał Jakubczak.

Powodzenia na egzaminie na kartę rowerową!!!

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

9-10 kwietnia 2013 ____________________________________________________

Odpowiedzialność karna nieletnich – spotkania Straży Gminnej
i Policji z uczniami kl. V i VI

     Celem poprawy bezpieczeństwa w szkole i poza nią Straż Gminna wspólnie z Policją w dniach 9-10 kwietnia 2013 r. odbyła spotkania z nastolatkami ze Szkół Podstawowych w Opokach oraz Przybranowie, przybliżając im pojęcie ich odpowiedzialności za popełnione czyny karalne powyżej 13 roku życia. Młodym ludziom uświadomiliśmy, że z chwilą ukończenia 13 roku życia zaczynają oni ponosić odpowiedzialność za swe postępowanie. Wyjaśnialiśmy pojęcia wykroczenia oraz przestępstwa, a także środków karnych, jakie może zastosować Sąd dla Nieletnich w przypadku konfliktów z prawem. Rozmawialiśmy o przemocy między rówieśnikami w szkole oraz o tym, jak sobie z nią radzić. Młodzi ludzie słuchali z zaciekawieniem oraz chętnie uczestniczyli w dyskusji.

ilustracja

21 luty 2013 __________________________________________________________

Poszukiwany nowy właściciel psa rasy mieszanej ze Służewa

21.02.2013 r. Straż Gminna przyjęła zgłoszenie o wałęsającym się od dłuższego czasu na ul. 1000-lecia w Służewie psie rasy mieszanej. 3-4 letni łagodny pies o ciemnej maści poszukuje aktualnego lub nowego właściciela. Najlepiej czułby się na podwórzu, pilnując domku jednorodzinnego, jednak nie nadaje się do trzymania na uwięzi przy budzie. Pies aktualnie przebywa w Lecznicy dla zwierząt przy ul. Salezjańskiej w Aleksandrowie Kujawskim, kontakt pod nr tel. 54 230 35 03, 509 843 507.

ilustracja


22 styczeń 2013 _______________________________________________________

Bezpieczne ferie

Podczas ferii zimowych Straż Gminna wraz z Policją odwiedziła dzieci na zajęciach prowadzonych w Domu Kultury w Służewie oraz w Pracowni Internetowej w Otłoczynie. Rozmawialiśmy na temat bezpiecznych zabaw w czasie ferii. Dzieci sporo wiedziały o tym, jakie zabawy na śniegu i lodzie są dozwolone, a które niosą niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Podczas zajęć stosowane były pomoce dydaktyczne w formie tematycznych kolorowanek. Wszystkim uczestnikom spotkania rozdano opaski odblaskowe.

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

8 stycznia 2013 _______________________________________________________

Bezpieczne ferie – spotkanie Straży Gminnej i Policji z dziećmi

     W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi wspólnie z Policją spotkaliśmy się z dziećmi ze szkół podstawowych celem omówienia zagadnień ich bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie. Dzieci sporo wiedziały o tym, jak korzystać z zimowych atrakcji, by nie ponieść szwanku na swym zdrowiu i życiu. Niektóre z nich przyznały się do nie do końca poprawnych sposobów organizowania wolnego czasu przez ich rodziców, jak organizowanie kuligów z sanek przyczepionych do pojazdów. Porozmawialiśmy z dziećmi o zabawach ze śniegiem, tych dozwolonych i niedozwolonych.

WSZYSTKIM DZIECIOM ŻYCZYMY BEZPIECZNYCH FERII ZIMOWYCH!!!

ilustracja

ilustracja

7 grudnia 2012 ________________________________________________________

Porzucone szczeniaki

     Oto kolejny przykład ludzkiej niefrasobliwości. W mroźny zimowy dzień, 7 grudnia 2012 r. w miejscowości Ośno porzucono 10 szczeniąt. Pieski znajdowały się na ulicy, jednego z nich zdążył już rozjechać samochód, gdy mieszkaniec naszej gminy zaalarmował funkcjonariuszy Straży Gminnej o powyższym fakcie. Bezbronne szczenięta zostały odwiezione do schroniska dla zwierząt w Toruniu. Prosimy właścicieli czworonogów o większą rozwagę i serce dla zależnych od nas stworzeń!

ilustracja


5 grudnia 2012 ________________________________________________________

Straż Gminna rozdaje kamizelki odblaskowe rowerzystom

     W związku z rozpoczęciem sezonu zimowego oraz zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi na drodze, Straż Gmina wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Aleksandrowie Kujawskim (kierownik Referatu Ruchu Drogowego Rafał Jakubczak) oraz z firmą ASTEX Puczyńscy przeprowadziła na drogach naszej gminy akcję pod hasłem „Bądź widoczny na drodze”, w ramach której rozdawano rowerzystom kamizelki oraz opaski odblaskowe. Odwiedziliśmy również dzieci z Punktu Przedszkolnego w Otłoczynie, którym wręczyliśmy opaski odblaskowe celem zwiększenia ich bezpieczeństwa w czasie spacerów podczas zmniejszonej widoczności na drodze w warunkach jesienno-zimowych. Podobne akcje przeprowadzane będą często w przyszłości dla zwiększenia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

ilustracja

Rowerzyści na na drogach w naszej gminie

ilustracja

Rowerzyści na na drogach w naszej gminie

ilustracja

Rowerzyści na na drogach w naszej gminie

ilustracja

Spotkanie z dziećmi z Punktu Pszedszkolnego w Otłoczynie

26 sierpnia 2012 _______________________________________________________

Straż Gminna na Dożynkach w Rożnie-Parcele

     Jak w roku ubiegłym, również i w tym Straż Gminna czynnie brała udział w dożynkach gminnych w miejscowości Rożno-Parcele poprzez rozdawanie opasek odblaskowych oraz ulotek o tematyce bezpieczeństwa m.in. w ruchu drogowym, podczas wakacji, i innych gadżetów promujących Gminę Aleksandrów Kujawski. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży oraz dorosłych.

ilustracja

07 września 2012 ______________________________________________________

Spotkania w ramach kampanii
„Bezpieczna droga do szkoły” w szkołach podstawowych

     W związku z początkiem roku szkolnego oraz pojawieniem się nowych, najmłodszych uczniów Straż Gminna wspólnie z Policją odbyła spotkania z pierwszoklasistami szkół podstawowych w Służewie, Przybranowie, Opokach, Ostrowąsie, mające na celu omówienie z dziećmi zagadnień ich bezpiecznych zachowań, zwłaszcza w drodze do szkoły, lecz również w kontakcie z osobą obcą czy agresywnym psem. Dzieciom rozdano kamizelki odblaskowe, aby ich droga do szkoły i z niej była bezpieczniejsza.

ilustracja

07 września 2012 ______________________________________________________

Działania w ramach projektu „Widoczna Gmina”

     Dnia 07.09.2012 r. w Zespole Szkół w Stawkach Straż Gminna wspólnie z policjantami z KWP w Bydgoszczy oraz z KPP w Aleksandrowie Kujawskim przeprowadziła zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem furgonu profilaktyczno-edukacyjnego, wyposażonego w rowery, kaski ochronne, odblaskowe kamizelki ostrzegawcze, plansze dydaktyczne, rowerowy tor przeszkód, zestaw mini znaków drogowych, zdalnie sterowaną przenośną sygnalizację świetlną. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z kl. 1-3, które otrzymały kamizelki odblaskowe ufundowane przez Wójta Gminy. Dzieci aktywnie brały udział w pogadance na temat bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym oraz czynnie korzystały z przywiezionego z KWP w Bydgoszczy sprzętu.

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

04 lipiec 2012 _________________________________________________________

Straż Gminna i Harcerze

     Straż Gminna została zaproszona do udziału w obozie harcerskim, którego drugi turnus trwa właśnie w Otłoczynie. Harcerze czynnie uczestniczyli w pogadance na temat działalności straży gminnych i miejskich, wykazawszy się dużą wiedzą w tej dziedzinie. Przybliżyli sobie pracę strażnika gminnego, obejrzeli pojazd służbowy, spróbowali, jak to jest być zakutym w kajdanki. Z entuzjazmem uczestniczyli w zajęciach. Wszyscy otrzymali opaski odblaskowe, przydatne również w czasie harcerskich wycieczek w różnych warunkach atmosferycznych.

ilustracja

Uczestnicy obozu harcerskiego

ilustracja

Uczestnicy obozu harcerskiego

ilustracja

Uczestnicy obozu harcerskiego

26 czerwiec 2012 ______________________________________________________

Straż Gminna uczestniczy w egzaminach na Kartę Rowerową
i rozdaje kamizelki odblaskowe dla dzieci

     Tradycją stało się, że Straż Gminna corocznie uczestniczy w pierwszych egzaminach dzieci, dających im uprawnienia do uczestniczenia w ruchu drogowym jako rowerzyści. W celu poprawy bezpieczeństwa dzieci na drogach oraz w związku ze zbliżającymi się wakacjami, w którym to czasie, dzieci i młodzież częściej jeżdżą rowerami, od początku czerwca rozpoczęliśmy akcję rozdawania dzieciom zdającym egzamin kamizelek odblaskowych, ufundowanych przez Wójta Gminy Aleksandrów Kujawski.
     Kamizelki odblaskowe znacznie poprawiają widoczność uczestnika ruchu na drodze, zwłaszcza o zmroku, w czasie opadów, zachmurzenia czy mgły. Noszenie ich często pozwala uniknąć kolizji czy wypadków z udziałem rowerzystów, dlatego zachęcamy pasjonatów roweru do zakładania kamizelek odblaskowych.

ilustracja

ilustracja

ilustracja

6 czerwiec 2012 _______________________________________________________

Festyn w Szkole Podstawowej w Wołuszewie pn. „Jestem bezpieczny"

     Dnia 6 czerwca Straż Gminna skorzystała z zaproszenia Szkoły Podstawowej w Wołuszewie na festyn pn. „Jestem bezpieczny”. W imprezie uczestniczyły również inne służby mundurowe: Policja oraz Straż Pożarna. Obejrzeliśmy przygotowany przez dzieci występ artystyczny o tematyce bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym oraz podczas wakacji czy ich odpowiednich zachowań w sytuacjach zagrożenia. Po części przygotowanej przez dzieci służby mundurowe przeprowadziły pokaz z psem policyjnym oraz konkursy dla dzieci z zakresu ich znajomości przepisów ruchu drogowego. Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody: opaski odblaskowe, kalendarze, piłki. Dzieci mogły wcielić się w rolę policjanta poprzez przymierzenie elementów umundurowania. Zapoznały się również ze służbowymi pojazdami. Na festynie zorganizowano grillowy poczęstunek. Zarówno dzieci jak i mundurowi przyjemnie spędzili czas.

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

20 kwiecień 2012 ______________________________________________________

Spotkania z kandydatami do egzaminu na kartę rowerową

     Z myślą o kandydatach do egzaminu na kartę rowerową Straż Gminna, tak jak w ubiegłym roku, odbyła spotkania z uczniami klas czwartych w szkołach podstawowych (Szkoły Podstawowe w Opokach, Przybranowie, Ostrowąsie, Wołuszewie i Zespóle Szkół w Stawkach) w związku z ich przygotowaniami do egzaminu na kartę rowerową, który ma być przeprowadzony w czerwcu 2012 r.

     W spotkaniach uczestniczyło łącznie 79 dzieci. Omówione zostały takie zagadnienia, jak: podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas kierowania rowerem po drodze publicznej, prawidłowe wyposażenie roweru, zakres przepisów ruchu drogowego, jaki powinni znać uczniowie, by zdać egzamin na kartę rowerową, kamizelki odblaskowe i kaski jako elementy wpływające na bezpieczeństwo kierującego i innych uczestników ruchu drogowego. Wszystkim uczniom wręczyliśmy zakupione przez Urząd Gminy w Aleksandrowie Kujawskim książeczki „Rowerem bezpiecznie”, zawierające informacje przeznaczone dla kandydatów do egzaminu na kartę rowerową.

Powodzenia na egzaminie na kartę rowerową!!!

ilustracja

Spotkania z kandydatami do egzaminu na kartę rowerową

ilustracja

Spotkania z kandydatami do egzaminu na kartę rowerową

10 luty 2012 __________________________________________________________

Bezpieczne ferie 2012

     W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi Straż Gminna wspólnie z Policją spotyka się z dziećmi w szkołach podstawowych, by omówić zagadnienia związane z bezpieczeństwem podczas zabaw zimowych. 08 lutego 2012 r. funkcjonariusze spotkali się z dziećmi w Szkole Podstawowej w Opokach. Uczulono dzieci, żeby nie wchodziły na zamarznięte zbiorniki wodne, uczestniczyły tylko w bezpiecznych kuligach, bawiły się w miejscach oddalonych od dróg oraz zachowały zasady kultury przy rzucaniu się śnieżkami.

ilustracja

Dzieci z PSP w Opokach

ilustracja

Przedstawiciele Policji i Straży Gminnej

31 stycznia 2012 ______________________________________________________

Pogadanki dyscyplinujące Straży Gminnej i Policji

     31 stycznia 2012 r. w związku z niedawnym rozpyleniem gazu przez jednego z uczniów zorganizowano wspólnie z Policją spotkanie z gimnazjalistami Zespołu Szkół w Służewie, w którym uczestniczyło 130 osób. Omówiono z młodzieżą konsekwencje prawne czynów karalnych wynikłe z Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, zachowań agresywnych, przestępstw internetowych. W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi poruszono również temat bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu, ze szczególnym uwzględnieniem zakazu wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne.

ilustracja

Pedagog szkolny, przedstawiciele Straży Gminnej i Policji

ilustracja

Gimnazjaliści ze Służewa

13 grudnia 2011 _______________________________________________________

Straż Gminna uczestniczy w zajęciach edukacyjnych z najmłodszymi dziećmi

     Straż Gminna wspólnie z Paniami Przedszkolankami z Gminnego Przedszkola w Stawkach prowadziła zajęcia w grupie trzylatków w zakresie bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. Dzieci zapoznawały się z takimi zagadnieniami jak: sygnalizacja świetlna, bezpieczne przechodzenie przez ulicę oraz służby mundurowe w trosce o najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Dzieciom rozdano opaski odblaskowe.

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

6 grudnia 2011 ________________________________________________________

Porzucone szczeniaki

     W same Mikołajki Straż Gminna została wezwana do podjęcia interwencji związanej z porzuconymi szczeniakami. Siedem około tygodniowych szczeniąt ktoś bezdusznie podrzucił pod próg jednej z mieszkanek naszej Gminy. Pieski, pozbawione opieki matki oraz samego właściciela, skazane były na śmierć. Tylko jedno ze szczeniąt zyskało nowego pana. Pozostałe zostały odwiezione do schroniska w Toruniu.

     Straż Gminna przypomina, że za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

ilustracja

ilustracja

22 listopad 2011 _______________________________________________________

     Dnia 22 listopada 2011 Straż Gminna wspólnie z Policją (przewodnikiem psa sierż. sztabowym Robertem Tomczakiem oraz sierż. Łukaszem Kochanowskim) odwiedziła dzieci w Przedszkolu w Służewie. Tematem spotkania było ogólnie bezpieczeństwo dzieci z nastawieniem  na prawidłowy kontakt dziecka z psem (w spotkaniu uczestniczył policyjny pies Borys). Podczas spotkania dzieciom rozdano odblaskowe zawieszki w formie różnokolorowych misiów.

ilustracja

Spotkanie z dziećmi w przedszkolu w Służewie

ilustracja

Spotkanie z dziećmi w przedszkolu w Służewie

ilustracja

Pies policyjny - Borys

22 września 2011 _____________________________________________________

Spotkania z pierwszoklasistami

      W związku z rozpoczęciem edukacji przez 107 pierwszoklasistów naszej Gminy, 21-22.09.2011 r. Straż Gminna wraz z sierż. Łukaszem Kochanowskim oraz przedstawicielką Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Włocławku, Panią Pauliną Kamińską,  odwiedziła dzieci wszystkich szkół podstawowych. Podczas spotkania prowadzone były zajęcia edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa dziecka w ruchu drogowym, z wykorzystaniem atrap znaków drogowych pionowych i poziomych, jak również poruszane były zagadnienia prawidłowych zachowań dzieci w razie sytuacji niebezpiecznych. W trosce o bezpieczeństwo ucznia w drodze do szkoły i do domu każdemu pierwszoklasiście wręczyliśmy kamizelkę odblaskową, ufundowaną przez Wójta Gminy.

ilustracja

ilustracja

ilustracja

12 września 2011 ______________________________________________________

Bezpieczne przedszkole

     W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego w dniach 9 i 12 września 2011 r., w ramach współpracy z Policją, wspólnie z sierż. Łukaszem Kochanowskim oraz z sierż. szt. Maciejem Składanowskim udaliśmy się do Przedszkola w Stawkach oraz do Punktu Przedszkolnego w Otłoczynie, gdzie spotkaliśmy się z najmłodszymi, by porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Poruszane były takie tematy, jak podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczne zabawy. Sierż. szt. Maciej Składanowski, przewodnik psa, zaprezentował dzieciom policyjnego owczarka niemieckiego oraz przypomniał, jak należy obchodzić się ze zwierzętami, żeby nie wzbudzać w nich agresji, jak zachowywać się w stosunku do zwierząt, których dzieci nie znają. W trosce o bezpieczeństwo kilkuletnich dzieci zaprezentował „postawę żółwia”, zabezpieczającą przed ewentualnymi obrażeniami w sytuacji, gdy dziecko znajdzie się w sytuacji zagrożenia podgryzieniem przez psa. Dzieci mogły również wsiąść do policyjnego radiowozu i przez chwilę wcielić się w rolę policjanta. W celu poprawy widoczności dzieci na drodze wszystkim przedszkolakom wręczono zawieszki odblaskowe ufundowane przez Urząd Gminy w Aleksandrowie Kujawskim.

ilustracja

Spotkanie z dziećmi w przedszkolu w Stawkach

ilustracja

Spotkanie z dziećmi w przedszkolu w Stawkach

ilustracja

Spotkanie z dziećmi w przedszkolu w Stawkach

ilustracja

Spotkanie z dziećmi w punkcie przedszkolnym w Otłoczynie

ilustracja

Spotkanie z dziećmi w punkcie przedszkolnym w Otłoczynie

ilustracja

Spotkanie z dziećmi w punkcie przedszkolnym w Otłoczynie

28 sierpień 2011 _______________________________________________________

Nasze stoisko na dożynkach gminnych

W dniu 28 sierpnia 2011 roku w Poczałkowie odbyły się dożynki gminne, podczas których Straż Gminna rozdawała kamizelki odblaskowe, opaski odblaskowe oraz inne gadżety promujące Gminę Aleksandrów Kujawski. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Dla dorosłych mieszkańców przygotowano ulotki informacyjne w zakresie porządku i bezpieczeństwa na terenie naszej gminy.

ilustracja

9 lipiec 2011 __________________________________________________________

Udział Straży Gminnej w pikniku rodzinnym w Stawkach
w związku z meczem piłkarskim Policja-Urząd Gminy

     W dniu 9 lipca 2011 r. podczas rozgrywającego się meczu oraz trwającego pikniku rodzinnego strażnicy gminni wspólnie z policjantem z Komendy Powiatowej Policji zorganizowali dla dzieci konkurs na temat bezpiecznego poruszania się po drodze oraz bezpiecznych zachowań w czasie wakacji. Uczestnikom rozdano nagrody w postaci gier planszowych oraz opasek odblaskowych, które ufundowane zostały przez Wójta Gminy.

ilustracja

ilustracja

10 czerwiec 2011 ______________________________________________________

Egzaminy na Kartę Rowerową i kamizelki odblaskowe dla dzieci

     W celu poprawy bezpieczeństwa dzieci na drogach oraz w związku ze zbliżającymi się wakacjami, w którym to czasie, dzieci i młodzież częściej jeżdżą rowerami, od początku czerwca Straż Gminna w Aleksandrowie Kujawskim rozpoczęła akcję rozdawania dzieciom kamizelek odblaskowych.
     Odwiedzamy uczniów zdających egzaminy na kartę rowerową i wręczamy świeżo upieczonym, młodym użytkownikom ruchu drogowego upominki w postaci wspomnianych kamizelek, ufundowanych przez Wójta Gminy Aleksandrów Kujawski.
     Do tej pory Straży Gminnej udało się odwiedzić uczniów w Służewie, Ostrowąsie, Wołuszewie i w Stawkach.
     Zachęcamy Rodziców, by przypominali swym pociechom o włożeniu kamizelki odblaskowej oraz kasku przed wyruszeniem na rowerową wycieczkę. Młodym Rowerzystom życzymy bezpiecznych wakacyjnych wycieczek rowerowych !

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

18 maja 2011 _________________________________________________________

Porzucone szczeniaki na poligonie

W dniu 18.05.2011 r. z lasu w pobliżu miejscowości Służewo-Pole funkcjonariuszom Straży Gminnej udało się zabrać i zawieźć do schroniska trzy szczenięta w wieku ok. 3 miesięcy, prawdopodobnie porzucone przez właściciela. Pieski były bardzo wystraszone, głodne, i niełatwo było je schwytać. Porzucanie szczeniąt w pobliżu poligonu jest rażącym przykładem ludzkiego okrucieństwa względem zwierząt oraz zwykłej bezmyślności. Straż Gminna, w ramach swoich kompetencji, zajmuje się przypadkami związanymi ze sprawowaniem właściwej opieki nad psami przez swoich właścicieli. Straż podejmuje interwencje związane z niewłaściwą opieką i traktowaniem zwierząt.

ilustracja

Znalezione szczeniaki

12 maja 2011 _________________________________________________________

Samochód służbowy Straży Gminnej

     Od kwietnia 2011 r. Straż Gminna w Aleksandrowie Kujawskim dysponuje oznakowanym pojazdem służbowym, przekazanym nieodpłatnie z Izby Skarbowej w Katowicach. Wzdłuż pojazdu marki Opel Zafira w srebrnym kolorze przeciągnięta jest trójrzędna żółto-granatowa szachownica, pod którą widnieje napis „Straż Gminna”, obok zaś emblemat straży. Samochód wyposażony jest również w belkę świetlną w kolorze pomarańczowym z napisem „Straż Gminna”. Dzięki takiemu oznakowaniu pojazd jest dobrze widoczny w terenie.

ilustracja

Samochód Opel Zafira Straży Gminnej Aleksandrów Kujawski

15 kwietnia 2011 ______________________________________________________

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla dzieci i młodzieży

     Dnia 15 kwietnia odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych, przeprowadzane przez Komendę Powiatową Policji w Aleksandrowie Kujawskim, które odbyły się przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim. Dzieci rozwiązywały najpierw test wiedzy z przepisów ruchu drogowego, pokonywały rowerem sprawnościowy tor przeszkód, udowadniały znajomość zasad ruchu w praktycznej jeździe rowerem w miasteczku imitującym oznakowaną jezdnię, udzielały pierwszej pomocy. Z naszej gminy w eliminacjach startowała Szkoła Podstawowa w Wołuszewie, którą przygotowywał Pan Jerzy Smykowski, i zajęła drugie miejsce. Zawodnicy otrzymali nagrody, ufundowane, między innymi, przez Wójta Andrzeja Olszewskiego.

ilustracja

Sprawnościowy tor przeszkód

ilustracja

Sprawnościowy tor przeszkód

ilustracja

Sprawnościowy tor przeszkód

ilustracja

Sprawnościowy tor przeszkód

ilustracja

Symulacja jazdy po mieście

18 marzec 2011 _______________________________________________________

Spotkania z kandydatami do egzaminu na kartę rowerową

     W dniach od 10.03.2011 r. do 16.03.2011 r. Straż Gminna wspólnie z Policją odbyła spotkania z uczniami klas czwartych w szkołach podstawowych (Szkoły Podstawowe w Opokach,  Przybranowie, Ostrowąsie, Wołuszewie oraz Zespół Szkół w Służewie i Zespół Szkół w Stawkach) w związku z ich przygotowaniami do egzaminu na kartę rowerową, który ma być przeprowadzony w czerwcu 2010 r.

     W spotkaniach uczestniczyło łącznie 96 dzieci. Spotkania w szkołach w Wołuszewie oraz w Stawkach prowadził wraz ze strażnikami kierownik Referatu Ruchu Drogowego podkomisarz Tomasz Bałuk. Omówione zostały takie zagadnienia, jak: podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas kierowania rowerem po drodze publicznej, prawidłowe wyposażenie roweru, zakres przepisów ruchu drogowego, jaki powinni znać uczniowie, by zdać egzamin na kartę rowerową, kamizelki odblaskowe i kaski jako elementy wpływające na bezpieczeństwo kierującego i innych uczestników ruchu drogowego. Wszystkim uczniom wręczyliśmy zakupione przez Urząd Gminy w Aleksandrowie Kujawskim książeczki „Rowerem bezpiecznie”, zawierające informacje przeznaczone dla kandydatów do egzaminu na kartę rowerową.

ilustracja

Od lewej: Kierownik Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim Podkomisarz Tomasz Bałuk, Komendant Straży Gminnej Janusz Rudnicki oraz Strażnik Straży Gminnej Urszula Stawska-Szubrych.

ilustracja

Uczniowie szkoły w Stawkach - kandydaci do karty rowerowej.

ilustracja

Wspólne zdjęcie uczniów i prowadzących spotkanie

9 marca 2011 _________________________________________________________

     W dniu 09.03.2011 r. kontynuując spotkania z dziećmi, udaliśmy się do przedszkola w Służewie, by i najmłodsze dzieci zapoznać z zagadnieniami ich bezpiecznych zachowań na drodze, w domu, w kontakcie ze zwierzętami itp. Spotkanie prowadziliśmy wspólnie z dzielnicowym Dariuszem Cacko. Przedszkolakom rozdaliśmy opaski odblaskowe.

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

21 luty 2011 __________________________________________________________

Ślubowanie pracowników Straży Gminnej podczas IV Sesji Rady Gminy Aleksandrów Kujawski

ilustracja

Od lewej: Pani Urszula Stawska-Szubrych oraz Pan Janusz Rudnicki

11 luty 2011 __________________________________________________________

"Jeden dzień ferii w leśniczówce"

     Dnia 11.02.2011 r. Straż Gminna wspólnie z przedstawicielami Policji oraz Straży Pożarnej uczestniczyła w dziecięcym festynie pn. „Jeden dzień ferii w leśniczówce” w miejscowości Rożno-Parcele, w pobliżu leśniczówki, zorganizowanym przez panie: Alicję Cichocką radną Gminy Aleksandrów Kujawski, Jolantę Lewandowską, Grażynę Kubisiak oraz pana Krzysztofa Rumińskiego z okazji ostatniego dnia ferii zimowych. Na festynie dzieci mogły zapoznać się z wizerunkiem służb mundurowych oraz ich działalnością. Rozdaliśmy wszystkim uczestnikom zawieszki i opaski odblaskowe celem poprawy widoczności najmłodszych w drodze do szkoły.

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

31 styczeń 2011 _______________________________________________________

"Spotkania profilaktyczno-edukacyjne
wśród dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym"

     W dniach 21.01.2011-27.01.2011 r. odbyły się spotkania Straży Gminnej z dziećmi w siedmiu szkołach (Szkoła Podstawowa w Opokach, Wołuszewie, Przybranowie, Ostrowąsie oraz w Zesple Szkół Stawki i Zespole Szkół Służewo) w klasach „0-3”. Spotkanie w szkole w Służewie prowadzono wspólnie z sierżant Martą Kulpą z KPP Aleksandrów Kujawski. Na spotkaniu w szkole w Stawkach obecny był również sekretarz Urzędu Gminy Aleksandrów Kujawski Pan Arkadiusz Świątkowski. Na spotkaniach obecnych było 410 dzieci. Wszystkim rozdano zawieszki odblaskowe z numerem alarmowym 112, ufundowane przez Urząd Gminy Aleksandrów Kujawski. Zapoznano dzieci z formacją Straży Gminnej i jej działalnością oraz omówiono zagadnienia bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym, kontaktu dziecka z osobą obcą, bezpiecznych zachowań w domu i w szkole, postępowania w sytuacjach niebezpiecznych dla życia i zdrowia, znajomości numerów telefonów alarmowych, bezpiecznych zachowań w kontakcie ze zwierzętami, zwłaszcza psami. Z uwagi na okres przed feriami, zwrócono szczególną uwagę na tematykę bezpiecznych zabaw w czasie ferii.

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

||||||
Polityka prywatności | Zastrzeżenia prawne
Projekt i wykonanie Excelo. Powered by trueCMS