Poniedziałek, 10 Sierpnia 2020
Festyn Rodzinny w Łazieńcu:

     4 lipca w miejscowości Łazieniec odbył się Festyn Rodzinny dla mieszkańców sołectwa i okolic. Pogoda na początku imprezy nie była łaskawa witając nielicznych przybyłych deszczem, jednak dobre humory i zapowidź świetnej zabawy rozpędziły chmury, grono uczestników sukcesywnie powiększało się osiągając w kulminacyjnym momencie około 150 osób.
     Środki finansowe niezbędne do przeprowadzenia festynu pozyskano przede wszystkim z funduszu miejscowości, które Uchwałą nr 3/2009 Zebrania Wiejskiego z dnia 27 maja 2009 roku przeznaczono na powyższy cel. Ponadto pozyskano także inne środki, wsparcie rzeczowe od miejscowych przedsiębiorców, którzy w ten sposób wspomogli działania organizatorów.
     Dla biorących udział w konkursach zakupiono nagrody a dla wszystkich uczestników festynu napoje, słodycze, kiełbaski, kaszankę i inne niezbędne dodatki do grilla oraz wsad do kotła z grochówką.
     Wśród atrakcji jakie można było obejrzeć podczas imprezy, był pokaz tresury psów policyjnych z elementami unieszkodliwiania przestępców z udziałem psów i efektami wystrzałów karabinu i wybuchu petard. Panowie policjanci po pokazach przeprowadzili także pogadankę z najmłodszymi na temat zasad bezpieczeństwa, ze szczególnym naciskiem na bezpieczną jazdę rowerem. Były również pokazy straży pożarnej oraz możliwość przebywania na wysokości w koszu podnośnika hydraulicznego wozu bojowego. Bardzo dużym wzięciem cieszyły się dwa kuce na których można było zrobić rundkę w obecności opiekuna.
     Z uwagi na fakt, iż festyn był skierowany w szczególności dla dzieci, przeprowadzono kilka konkursów i zabaw sprawnościowych, gdzie młodzi mogli się wykazać swoimi umiejętnościami. Był konkurs w drużynowym chodzeniu na nartach lub szczudłach, w rzucaniu podkówkami na kołki, łowieniem rybek w basenie, w biegu w workach. Można było również pokazać swoje umiejętności w kręceniu hula hop i w malowaniu kredą na betonie. Jak zawsze dużo emocji wzbudziło przeciąganie liny a tak naprawdę węża strażackiego.
     Przez cały czas trwania festynu w przerwach między konkurencjami i pokazami, czas wypełniał muzyką i śpiewem mieszkaniec Łazieńca. Nieocenioną rolę odegrał prowadzący Pan Grzegorz Jankowski, który spełniał rolę zarówno konferansjera jak i sprawozdawcy z zabaw i konkursów.
     Był to już siódmy coroczny festyn rodzinny, a że opinie i odczucia mieszkańców są bardzo pozytywne, to w przyszłym roku także zorganizowany zostanie podobny festyn.

ilustracja

Konkurs w kręceniu hula-hop

ilustracja

Poławianie rybek w basenie

ilustracja

Pokaz tresury psów obronnych

ilustracja

Panowie policjanci unieszkodliwiają przestępcę

ilustracja

Pogadanka dla najmłodzszych o bezpiecznym zachowaniu sie i jeździe rowerm

ilustracja

Dzieci otrzymały ulotki jak bezpiecznie poruszać się na rowerze

ilustracja

Można było pojeździć na kucach

ilustracja

Druzynowy konkurs w jeździe nartami

ilustracja

Druzynowy konkurs w chodzeniu na szczudłach

ilustracja

Konkurs plastyczny na "chodnikowej sztaludze"

ilustracja

Widak festynu z platformy podnosnika wozu bojowego straży pożarnej

ilustracja

Drużynowe przeciąganie węża strażackiego

||||||
Polityka prywatności | Zastrzeżenia prawne
Projekt i wykonanie Excelo. Powered by trueCMS