Poniedziałek, 10 Sierpnia 2020
Poczałkowo 2011:

Dożynki Gminno-Parafialne Poczałkowo 2011

     28 sierpnia 2011 roku mieszkańcy Sołoctwa Poczałkowo byli gospodarzami tegorocznego święta plonów. Tradycyjne dożynki zorganizowano w miejscowym parku. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się o 14.00 od mszy świętej dziękczynnej za tegoroczne plony. Była ona celebrowana przez księdza proboszcza Zygmunta Kuśmierka z Parafii pod wezwaniem Św. Marcina ze Straszewa. Podczas Mszy obecni również byli  ksiądz proboszcz Andrzej Zdzienicki z Parafii pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela ze Służewa oraz ksiądz proboszcz Janusz Drewniak z Parafii pod wezwaniem Narodzenia NMP z Ostrowąsa.

     Gospodarzem tegoroczynych uroczystości dożynkowych był Pan Stanisław Świątkowski, który jest mieszkańcem Poczałkowa. Razem z żoną Małgorzatą prowadził 17 hektarowe zmechanizowane gospodarstwo rolne, które było nastawione na hodowlę bydła mleczno-opasowego. Pan Stanisław ma dwie córki i jednego syna. Jako sołtys działa czynnie na rzecz społeczności gminy Aleksandrów Kujawski.

ilustracja

Scena uroczystości dożynkowych w Poczałkowie

ilustracja

Przybyłe poczty sztandarowe z różnych szkół,i organizacji i OSP

ilustracja

Przybyli goście i przedstawiciele samorządów: od lewej Wicestarosta Aleksandrowski Pan Paweł Betkier, Posłanka na Sejm RP Pani Domicela Kopaczewska, Wójt Gminy Aleksandrów Kujawski
Pan Andrzej Olszewski, Skarbnik Gminy Aleksandrów Kujawski Pan Marek Buczko
oraz Gospodarz uroczystosci dożynkowych, Sołtys sołectwa Poczałkowo Pan Stanisław Świątkowski

ilustracja

Bochen chleba z tegorocznych zbiorów

ilustracja

Bochny chleba z tegorocznych zbiorów

ilustracja

Stoisko wystawowe firmy Oriflame

ilustracja

Stoisko wystawowe firmy Karo

ilustracja

Stoisko wystawowe Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

ilustracja

Stoisko wystawowe banku KDBS

ilustracja

Wójt Gminy Aleksandrów Kujawski Pan Andrzej Olszewski oraz Przewodniczący Rady Gminy
Pan Waldemar Bartczak składają bochen chleba z tegorocznych zbiorów
na ołtarz podczas Mszy Świętej

ilustracja

Starostowie dożynek Pani Agnieszka Jóźwiak i Pan Marek Sadowski

ilustracja

Asystenci Starostów Dozynek Pani Ewelina Łaptuta i Pan Sławomir Ofiarski

     Podczas mszy Wójt Gminy Pan Andrzej Olszewski i Przewodniczący Rady Gminy Aleksandrów Kujawski Pan Waldemar Bartczak wniesli na ołtarz upieczony z tegorocznych zbiorów Bochen Chleba, który jest owocem ziemi i historii pracy ludzkich rąk.
     Starostowie Dożynek: Agnieszka Jóźwiak i Marek Sadowski wnieśli kosz z owocami, Asystenci Starostów: Ewelina Łaptuta i Sławomir Ofiarski wnieśli kosz z warzywami. Dary te to znak naszej wdzięczności wobec Boga, od którego wszystko pochodzi.

     Starościna Dożynek Pani Agnieszka Jóźwiak zamieszkuje w Poczałkowie wraz z mężem Szczepanem od 1993 roku zajmuje się gospodarstwem rolnym o powierzchni 31 ha specjalizującym się w uprawie warzyw: pomidorów, brokuł, ziemniaków. Dodatkowo Pani Agnieszka od 16 lat w Poczałkowie prowadzi sklep spożywczo-przemysłowy. Wspólnie wychowują trójkę dzieci; 18-letnią Klaudię, 16-letnią Natalię i 8-letniego Bartłomieja.

Starosta dożynek – Pan Sadowski Marek zamieszkały w Poczałkowie wspólnie z małżonką Iwoną od 2002 roku prowadzi wielokierunkowe gospodarstwo rolne o powierzchni 17 ha specjalizujące się w produkcji zbóż oraz chowie trzody chlewnej i bydła opasowego. Państwo Sadowscy wychowują dwoje dzieci w wieku szkolnym: 10-letniego Patryka i 6-letnią Paulinkę.

Asystentka Starostów Dożynek Pani Ewelina Łaptuta zamieszkała w Poczałkowie wspólnie z mężem Maciejem prowadzi wielokierunkowe gospodarstwo rolne o powierzchni 21 ha specjalizujące się w produkcji roślinnej oraz uprawie: zbóż, buraków cukrowych. Wychowują troje synów: 6-letniego Michała,  5-letniego Jakuba i 3-letniego Wojciecha.

Asystent Starostów Dożynek Pan Sławomir Ofiarski zamieszkały w Poczałkowie wraz z żoną Kamilą i synem Pawłem prowadzą wielokierunkowe gospodarstwo rolne o powierzchni 27 ha specjalizujące się głównie w produkcji zbóż. Ponadto gospodarstwo nastawione jest na chów trzody chlewnej i bydła opasowego. Należy wspomnieć, że Pan Sławomir jest młodym rolnikiem, zaczynającym pracę w gospodarstwie rolnym.

ilustracja

Wieniec dożynkowy z parafii Straszewo wykonany przez sołectwo Poczałkowo, niosiony przez Panie: Katarzynę Mikołajczak i Beatę Kontowicz oraz Panów: Wiesława Przybysz, Mirosława Dzikiewicz

ilustracja

Mszę Świetą Dziękczynną za plony celebrował księdz proboszcz Zygmunt Kuśmierek
z Parafii pod wezwaniem Św. Marcina ze Straszewa

ilustracja

Dla namłodszych przygotowano wesołe miasteczko, karuzelę

ilustracja

Stoisko Straży Gminnej Aleksandrów Kujawski - ulotki, plakietki, widokówki i wiele różnych atrakcji przygotowanych szczególnie dla dzieci

ilustracja

Przemówienie Wójta Gminy Aleksandrów Kujawski Pana Andrzeja Olszewskiego

ilustracja

Przemówienie Przewodniczącego Rady Gminy Aleksandrów Kujawski Pana Waldemara Bartczaka

ilustracja

Wspólny wieniec sołectw: Służewo, Podgaj, Goszczewo, Rożno-Parcele, Chrusty, Opoczki, który nieśli: Marcin Zieliński, Tomasz Polanowski, Tomasz Nurkiewicz, Mariusz Czarnecki

ilustracja

Wieniec z sołectwa Wołuszewo wykonany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Wołuszewa

ilustracja

Wieniec dożynkowy z sołectwa Stawki przygotowany przez Panie z KGW Stawki

ilustracja

Delegacja z chlebem oraz koszem z owocami i warzywami z sołectwa Wołuszewo

ilustracja

Poświęcenie chleba z tegorocznych zbiorów

ilustracja

Występ Koła Emerytów i Rencistów ze Służewa

ilustracja

Pokaz prawidłowego cięcia drewna przygotowany przy stoisku KRUS,
a zaprezentowany przez druhów z OSP Służewo

ilustracja

Występ chóru gminnego "To i Owo"

ilustracja

Występ chóru Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Torunia

ilustracja

Pokaz sztuk magicznych zaprezentowany przez Pana Mariusza Czajkę

     Jedną z atrakcji był występ Zespołu tańca nowoczesnego EFEKT z Wąbrzeźna, który działa przy Wąbrzeskim Domu Kultury od 2003 roku. W obecnym składzie pracuje od września 2008 roku i liczy 10 dziewcząt i 2 chłopców w wieku gimnazjalnym. Zespół spotyka się na treningach dwa razy w tygodniu, przygotowując układy taneczne w stylu disco  i hip - hop. Zespół bierze udział w konkursach, przeglądach i festiwalach organizowanych na terenie Polski. Uświetnia swoimi występami również okoliczne imprezy miejskie i powiatowe.

ilustracja

Występ Zespołu tańca nowoczesnego Efekt z Wąbrzeźna

ilustracja

Występ Zespołu tańca nowoczesnego Efekt z Wąbrzeźna

||||||
Polityka prywatności | Zastrzeżenia prawne
Projekt i wykonanie Excelo. Powered by trueCMS